Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
6. SOLIS – Embrija transfērs
embrions.lv > Pakalpojumi > IVF procedūra > 6. SOLIS – Embrija transfērs

6. SOLIS – Embrija transfērs

Atjaunots 04.08.2022

Embrija transfēru (ET) veic 2. līdz 5.–6. dienai pēc olšūnu iegūšanas.

To, kurā dienā veikt ET un cik embrijus ievietot atpakaļ dzemdē, katrā konkrētajā gadījumā nosakām individuāli. Tiek ņemti vērā tādi faktori kā embriju kvalitāte, daudzums, sievietes vecums un iepriekšējā anamnēze. Latvijas likumdošana nosaka, ka sievietei var ievietot dzemdē vienu vai divus, bet ne vairāk kā 3 embrijus.

Uz embriju transfēru jūs lūgs ierasties ar pilnu urīnpūsli noteiktā laikā. Pati ET procedūra aizņem dažas minūtes un nav sāpīga. Pirms transfēra jūs ar embriologu un ārstu būsiet izrunājusi, cik embrijus ievietos dzemdē.

Izvēlēto embriju vai embrijus kopā ar transfēra vidi embriologs ievietos speciālā transfēra katetrā, to ārsts vadīs cauri dzemdes kaklam dzemdē un atbrīvos dobumā. Procedūru veicam ultraskaņas kontrolē. Pēc tam embriologs zem mikroskopa pārbaudīs katetru, vai embrijs nav pielipis pie katetra sieniņas (reti, bet gadās).

Pārējos labas kvalitātes embrijus embriologs sasaldēs īpašos stobriņos.

Pēc embrija / embriju transfēra svarīgi ir ievērot mierīgu režīmu pirmās 24–48 stundas, gultas režīms nav obligāts. Nelietojiet alkoholu, nesmēķējiet, neejiet karstā vannā un pirtī.

Ir svarīgi atcerēties, ka daudzaugļu grūtniecības risks pieaug, ja dzemdē ievieto vairākus labas kvalitātes embrijus. Pirms procedūras vaicājiet ārstam par visiem neskaidrajiem jautājumiem saistībā ar daudzaugļu grūtniecības iespējamiem riskiem un komplikācijām.