Latviešu karogsAngļu karogsKrievu karogs
ICSI – soli pa solim

ICSI – soli pa solim

Atjaunots 10.07.2022

Pirms ICSI procedūras veikšanas tiek stimulētas sievietes olnīcas un iegūtas olšūnas. Spermas paraugs laboratorijā tiek speciāli sagatavots, lai no tā iegūtu pēc iespējas vairāk kustīgus un veselus spermatozoīdus.

Pēc folikulu punkcijas olšūnām ir jāļauj “atpūsties” vairākas stundas, pirms tās tiek apaugļotas ar spermatozoīdiem. Šajā laikā embriologs katru olšūnu atdala no olšūnas apvalciņa jeb cumulus oophorus (līdzīgi kā atdala olas baltumu no dzeltenuma). Tikai atdalot olšūnu no apvalciņa, var skaidri noteikt olšūnas nobriešanas pakāpi.

ICSI procedūru var veikt tikai nobriedušām olšūnām, kas ir MII stadijā. Olšūnām, kas nav nobriedušas un ir MI vai GV stadijā, ICSI veikt nevar – tās nespēj apaugļoties.

Tehniski ICSI procedūra notiek šādi: embriologs ar speciālu pipeti fiksē olšūnu, tad ar adatai līdzīgu instrumentu – pipeti satver spermatozoīdu (kas pirms tam izgājis īpašo atlasi), izdur adatu cauri olšūnas membrānai jeb zona pellucida un ievada pašā olšūnas centrā jeb citoplazmā. Tad lēnām adatu velk ārā, bet spermatozoīds paliek olšūnā. Šī procedūra tiek veikta ar mikroskopa palīdzību un prasa ļoti augstu embriologu profesionalitāti un pieredzi.

Mūsu klīnikas embriologu darbam ir ļoti labi rezultāti, kas balstīti uz gados uzkrāto pieredzi un profesionalitāti.

Pēc ICSI olšūnas tiek ievietotas speciālos inkubatoros, un nākamajā rītā embriologs pārbauda olšūnu apaugļošanās pazīmes. Vēl pēc 24 stundām embriologs pārbauda, cik no apaugļotajām olšūnām ir dalījušās un no olšūnām pārgājušas embriju stadijā.

Diemžēl ne visas olšūnas apaugļojas un ne visas apaugļotās olšūnas attīstās par embrijiem.

Pēc ICSI procedūras, tāpat kā pēc IVF procedūras, embriju ievietošana dzemdē ir atkarīga no sievietes vecuma un iepriekšējās anamnēzes.

Atlikušie labas kvalitātes embriji tiek sasaldēti ar lēno saldēšanas metodi.