Programma “Saldē un dalies”

18.09.2020

Šobrīd neesi gatava bērniņam, jo vēlies studēt, veidot karjeru, nav izveidojušās attiecības? Taču noteikti zini, ka nākotnē bērniņu vēlēsies? Savukārt tepat mums līdzās ir ģimenes, kuru vienīgā cerība tikt pie atvasītes ir donētas olšūnas… Mēs radām risinājumu abām situācijām! Klīnikas “Embrions” programma “SALDĒ UN DALIES” piedāvā sievietei bez maksas sasaldēt savas olšūnas, lai nodrošinātu iespēju nākotnē, kad būs tam piemērots brīdis, tikt pie bērniņa.

Apmaiņā pret pusi no manipulācijas laikā iegūtajām olšūnām, ziedojot tās citai sievietei, kurai tā ir vienīgā iespēja kļūt par māmiņu. Tādējādi bez maksas uzlabojot savas iespējas grūtniecībai vēlāk un vienlaikus sniedzot iespēju citai ģimenei.

Kādēļ ir vērts sasaldēt olšūnas?

Sievietes auglība pēc 35 gadu vecuma strauji sāk samazināties – mazinās olšūnu daudzums un to kvalitāte. Sasaldējot olšūnas ... Lasīt vairāk

Olšūnu iesaldēšana. Donore pati sev.

06.03.2020

Intervija ar Dr. Evu Barkāni žurnālā “IEVA” (Nr.9/2020)

 

Arvien vairāk sieviešu rietumu pasaulē un ASV izvēlas iesaldēt savas olšūnas. Mediķi to dēvē par otru lielāko revolūciju pēc hormonālās kontracepcijas izgudrošanas, bet pasaules mediji – par jauno auglības trendu un nākotnes apdrošināšanu. Kā šī procedūra notiek? Kādi ir ieguvumi, un vai tā var būt bīstama?

Iesaldēt laiku

Pēdējos piecos gados olšūnu iesaldēšana kļuvusi par karstu tēmu gan reproduktīvās veselības speciālistu kongresos, gan sociālajos tīklos, gan draudzeņu sarunās. Par olšūnu iesaldēšanas iespējām pasaulē stāsta ar dažādiem skaļiem saukļiem: esi pati sev donore; apdrošini savu nākotni; iesaldē olšūnas – iesaldē laiku!

Pasaulē arvien vairāk mileniāļu paaudzes sieviešu izlemj savus ietaupījumus atvēlēt šai visai ... Lasīt vairāk

Saudzējošāka terapijas un ārstēšanas iespēja

08.10.2019

Histeroskopija intrauterīno patoloģiju diagnostikā un terapijā mūsdienās ir standarta procedūra ginekoloģijas klīnikās. Pateicoties histeroskopu miniaturizācijai, šobrīd daudzas procedūras iespējams       veikt ar Lasīt vairāk

Grūtniecības līdzgaitnieki – hormoni

25.05.2019

Intervija ar dr. Evu Barkāni no SIA Izdevniecības “Dienas Žurnāli” rokasgrāmatas “Bērniņu gaidot” (2019)

 

Sievietes ķermenim gaidību laikā jāpaveic grūts uzdevums – tēlaini izsakoties, tam jāizprintē gatavs cilvēks 3D formātā. Tiklīdz šis cilvēks grūtniecības sākumposmā ir ērti iekārtojies uz augšanu mammas siltajā klēpī, sievietes ķermenī sākas varena hormonu “inženierija”, kas ir smalks un pietiekami komplicēts process.

Funkcijas, ko grūtniecības gaitā pilda hormoni, nav nejaušas. Tie regulē šūnu dalīšanos, dzemdes un placentas asinsvadu attīstību un asinsplūsmu, kā arī dažādus ar metabolismu saistītus procesus.

Pēc ginekoloģes endokrinoloģes domām, mazuļa ieņemšana, augšana mātes dzemdē 40 nedēļu garumā, kā arī pašas dzemdības, ir pats sarežģītākais fizioloģiskais process, ko daba radījusi.

ČAU, MAMMU! ESMU ... Lasīt vairāk

Par apdrošinātām personām un pilno pakalpojumu klāstu no 2019. gada

12.09.2018

Nacionālais veselības dienests vērš uzmanību, ka, saistībā ar valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu, no 2019. gada 1. janvāra valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu pilno “grozu”, kurā ietilpst arī medicīniskā apaugļošana, varēs saņemt tikai apdrošinātie iedzīvotāji.
Sīkāka informācija par apdrošināto iedzīvotāju grupām un medicīnas pakalpojumu “groziem” pieejama šeit:

http://www.vmnvd.gov.lv/…/v…/apdrosinatas-iedzivotaju-grupas

Lasīt vairāk

“Embrions” laboratorijā uzstādīts jaunākās paaudzes invertētais mikroskops

14.01.2018

Ar patiesu prieku un lepnumu vēlamies pavēstīt, ka klīnikas “Embrions” laboratorijā uzstādīts jaunākās paaudzes ergonomiskās klases Nikon Eclipse invertētais mikroskops un Narishige manipulatori ar injektoriem ICSI procedūru veikšanai. Jaunais mikroskops uzlabojis ne tikai ICSI procedūru kvalitāti, bet arī embriologu darba ērtumu, ergonomiku un ... Lasīt vairāk

Laime palīdzēt tikt pie bērniņa

07.03.2018

Trīs bērnu māmiņa, kurai šobrīd ir 29 gadi, jau piecas reizes ir ziedojusi savas olšūnas sievietēm, lai palīdzētu viņām tikt pie mazuļa.

„Es vēlējos, lai ģimenēm, kam ir mazāk paveicies, arī būtu bērniņš. Man bija iespēja palīdzēt, lai būtu vairāk bērniņu, kurus gaida un sagaida. Ne visi vēlas ņemt mazuli no bērnunama, sievietei tomēr gribas pašai bērnu iznēsāt un dzemdēt,” savus apsvērumus stāsta jaunā sieviete, kuras identitāte saskaņā ar likumdošanu nav atklājama, tādēļ iesaka sevi saukt par Ievu.

Arī Ievas paziņu lokā ir cilvēks, kam nebija lemts dabiskā ceļā tikt pie sava bērniņa, un tas bija vēl viens pamudinājums olšūnu ziedošanai. Galu galā, arī pašas bērni bija apliecinājums, ka Ievas olšūnas ir spēcīgas un bērni – veselīgi. Piedevām, olšūnas sievietes dzīves laikā nobriest vairāk, nekā ir ... Lasīt vairāk

Latvijā trūkst dzimumšūnu donoru

21.03.2018

Viens no neauglības ārstēšanas veidiem ir ārpusdzemdes apaugļošana – lai to varētu veikt, nereti ir nepieciešamas donoru dzimumšūnas.

Mākslīgo apaugļošanu ar donora olšūnu izmanto, kad citi iespējamie risinājumi un procedūras nav palīdzējušas tikt pie bērniņa. Diemžēl daudziem pāriem donoru olšūnas nav pieejamas, jo Latvijā trūkst olšūnu donoru. Kāpēc? Skaidro reproduktīvās medicīnas centra “Embrions” speciālisti.

Par olšūnu donori var kļūt jauna sieviete, kura jūt vēlmi palīdzēt piepildīt kādas citas ģimenes sapni par mazuli. Lai kļūtu par donori, primārie priekšnosacījumi ir fiziskā, garīgā un reproduktīvā veselība, vecums un ieradumi, vēlams, lai sievietei jau būtu vismaz viens bērns. Ja sieviete ir emocionāli gatava to darīt, potenciālajai olšūnu donorei ir pārrunas ar ārstu un iepazīstināšana ar procedūras norisi, kam seko ... Lasīt vairāk

Olšūnu ziedošana – augstākās cēlsirdības un cilvēciskās empātijas pierādījums

03.05.2017

Intervija ar reproduktīvās medicīnas centra „Embrions” vadītāju dr. Gintu Treiju.

No visām ārpusķermeņa apaugļošanas procedūrām apmēram 5 % gadījumu  ir nepieciešams izmantot donoru olšūnas.

Latvijā neauglīgo pāru skaits pavisam droši ir daudz lielāks nekā to sieviešu skaits, kuras izvēlas kļūt par olšūnu donorēm.

Cilvēku sapņi, mērķi un dzīves prioritātes ir tik dažādas. Tas var būt sapnis par labu karjeru, pasaules apceļošanu, lielu māju piepilsētā, uzticamu un mīlošu dzīvesdraugu… Tomēr cilvēka sapņu sapnis jebkurā laika periodā, kamēr vien cilvēce sevi atceras, ir vēlme kļūt par vecākiem. Sapnis turēt rokās tikko piedzimušu mazuli, vērot viņa pirmos soļus, mācīt lasīt un apgūt dzīves svarīgākās vērtības ir tik cilvēcīgi, ka visi citi sapņi agrāk vai vēlāk tiek pakārtoti šī sapņa piepildījumam. ... Lasīt vairāk